TAÇ - Birbirinden şık ve zarif kadın taç modelleri
Önceleri monarşilerde kralların taktığı; gücün, onurun ve zaferin simgesi sayılan taçlar, özellikle 80’li yıllarda rengarenk bandanaların yükselişiyle birlikte modern hayatta herkes tarafından ulaşılabilir yaygın bir saç aksesuarına dönüşmüştür. Zamansız aksesuarlar olan taçların modası hemen hemen hiç geçmemiştir. Bu da farklı malzemelerle, farklı şekillere sokularak tekrar tekrar trend olmalarından olsa gerek… Taçlar, değerli taşlardan çiçeklere, kumaştan boncuklara ve plastiğe kadar farklı materyallerle işlenerek kullanılabilirler. Daha az gösterişli olanlar, örneğin kumaştan veya tel plastikten yapılmış taçlar, günlük hayatta saç tokasına benzer bir işlevle kullanılır. Taşlı, boncuklu ve incili modeller ise her türlü kıyafet, makyaj ve stile uygun olarak davet ve parti gibi etkinliklerde tercih edilebilir. Hem de kısa veya uzun saç, yaz ya da kış fark etmeksizin!
Tıpkı güneş gözlüklerinde olduğu gibi, pratik bir ihtiyacın trende dönüşmesi fazla uzun sürmedi. 2000’li yılların çocuklar ve gençler için vazgeçilmezi kuşkusuz saçla aynı renk, üzerinde saç örgüsü olan taçlardı. Güzellik yarışmalarının kazananları taşlı taçlarla kutlanırken, mezuniyet balosunda prenses gibi hissetmek isteyenler boncuklu taçlara ve incili taçlara yönelir. Boncuklu ve incili taçlar, en sade elbiseyi bile zarif ve şık hale getirmek için mükemmel seçimlerdir!
Adalarda gezinirken çiçekli taçlara rastlamış ve muhtemelen en az bir defa denemişsinizdir. Günümüze hippi dönemlerinden miras kalan çiçekli taçlar düğünler, davetler, konserler ve festivaller için romantik, ferah ve fresh kombinler yaratmak için kullanılabilir.
Gelinler için ise gelin tacı vazgeçilmez aksesuarlardan biridir. Gelinler çiçekli taçları da tercih edebilmekle birlikte, daha gösterişli ve parlak bir görünüm için incili taçlar ve taşlı taçlar düşünülebilir. Taçların üzerindeki taşlar, aynı malzemeden küpe, kolye gibi diğer takılarla kombinlenerek ışıl ışıl bir görünüm elde edilebilir. Gelin tacı saç örgüsünün veya topuzun aralarından geçirilerek doğal ve salaş bir tarz ile kullanılabilir.
Eğer stilinize yeni bir soluk getirmek istiyorsanız, moda dünyasından kolay kolay silinmeyecek taçlara göz atmanızda fayda var. Hem pratik ve kullanışlı hem de estetik açıdan güçlü olan taçlar, konfordan ödün vermeden şık bir görünüm yakalamayı sağlıyor.

 

Alışveriş Sepetin

Sepetiniz henüz boş
SİPARİŞİ TAMAMLA ALIŞVERİŞE DEVAM ET

HESABINIZA GİRİŞ YAPIN

parolanızı mı unuttunuz?
ÜYE DEĞİLSENÜYE OL